11 предмети од домот што треба да ги фрлите во корпа за отпадоци

Сите сакаат да имаат топол и удобен дом, а за да ја создадете таа атмосфера, треба да користите многу детали и ситници. Но, по некое време, нема да имате слободен простор на полиците.

Зошто луѓето на старите фотографии не се смеат?

Многумина веруваат дека одговорот се крие во технологијата, но постои и нешто повеќе од тоа.

Интересни факти што ќе направат да се чувствувате стари

Подгответе се за следниве неколку интересни факти што ќе ве изненадат кога ќе прочитате која година се појавиле.

Стрипови што ни покажуваат дека студентите се исти како старците

Доколку размислите, студентите и старите луѓе имаат многу сличности.

16 антички, а генијални трикови кои ќе ви помогнат во секојдневиот живот

Кој би знаел дека овие трикови би биле употребливи и по сто и повеќе години?

Непотребни предмети што веднаш треба да ги исфрлите од вашиот дом

Свесни сте дека вашиот дом треба да го исчистите и да го ослободите од старите предмети, кои ви зафаќаат многу простор, но не знаете од каде да почнете.

Како што стареете, ќе имате помалку пријатели… Но, тоа е навистина добро!

Оние коишто останале покрај вас и во среќните и во тажните мигови, докажале дека вредат да бидат во ваша близина!

Овие бебиња се мнооогу постари од вас

Гримасите, фризурите и моментите во кои се фатени на овие фотографии многу придонесуваат за нивниот сериозен, возрасен изглед, кој неизбежно нѐ засмева. :)
Датум: 25 фев 2015
, Автор:

Оваа фотографка совршено ги обновува старите семејни портрети

Кристин Х. Меконел е фотографка од Лос Анџелес која нашла совршен начин да ги обнови старите портрети од нејзиното семејство.
Датум: 04 јан 2015
, Автор:

16 најстари зачувани примери на секојдневни предмети

Во денешно време уживаме во многу нови технологии, но голем број од работите кои ги користиме денес, се користеле со векови.
Датум: 03 сеп 2014
, Автор:

Гробишта за автомобили кои изгледаат како сцена од ТВ серијата „The Walking Dead“

Овие морничави апокалиптични фотографии многу наликуваат како сцена од хорор филм, но тие се направени на едни од најголемите гробишта за автомобили во светот - гробиштата во Шатијон, Белгија.
12