03 септември 2014 | Кафе пауза

4 многу талентирани луѓе играат верзија на „Сол макарон“ додека истовремено пеат

Што се случува кога ќе се спојат четворица многу талентирани музичари и игра од детството во која се плеска со рацете? Го добивате ова – еден од најневеројатните музички настапи кои некогаш сте ги виделе.
Датум: 03 сеп 2014
, Автор:

15 нешта за кои мислите дека се добри идеи само кога сте пијани

Некои навистина луди идеи ни изгледаат сосема добри и логични кога не сме при здрав разум. Еве некои од нив.
Датум: 03 сеп 2014
, Автор:

Босонога улична артистка ги воодушевува минувачите со нејзиниот неверојатен „соул“ глас

Луѓето мислеле дека таа е само уште еден уличен музички артист, но тогаш запеала и се случила магија.
Датум: 03 сеп 2014
, Автор:

Креативни начини да ја соопштите вашата бременост

Изберете креативен начин и подгответе се за многу лајкови и коментари на социјалните мрежи.
Датум: 03 сеп 2014
, Автор:

Книга: „Патување од сто чекори“ – Ричард С. Морејс

Морејс го води читателот низ едно кулинарско патување, испреплетено со елементи на индиската и француската култура, прикажувајќи ја нивната богата гастрономија и сите слатки тајни на добриот вкус и неодоливите кулинарски специјалитети.

5 начини на кои погрешно го пиете кафето

Дали имате обичај да го фрлате збајатеното филтер кафе? Или можеби сакате да го промените вкусот на кафето додавајќи повеќе слатки додатоци? Сменете неколку работи и кафето ќе го доживеете на сосема различни начини.
Датум: 03 сеп 2014
, Автор:

Зошто не треба да се грижите за целулитот?

Грижата за целулитот е нормална појава кај секоја девојка и жена, но доколку ви станува опсесија прочитајте зошто не треба да се грижите за целулитот.
Датум: 03 сеп 2014
, Автор:

16 најстари зачувани примери на секојдневни предмети

Во денешно време уживаме во многу нови технологии, но голем број од работите кои ги користиме денес, се користеле со векови.
Датум: 03 сеп 2014
, Автор:

Прекрасни математички гифови кои ќе ве маѓепсаат

Дигиталниот артист и студентот по физика на докторски студии, Дејв Вајт, ги зашеметува нашите монитори со неверојатните гифови кои се совршена комбинација од математика и уметност.

30 „страшни“ и урнебесни исповеди на палави мачки

Сите кои чуваат мачка дома ќе сочувствуваат со сопствениците на овие палави миленици. Погледнете ги овие 30 урнебесни исповеди кои ќе ве насмеат до солзи.
Датум: 03 сеп 2014
, Автор:

Како да се работи со површни луѓе?

Нè утепа површноста во работењето. Многу сме, бре, површни. И проблемот е во тоа што сите тие кои се површни не разбираат дека, ако се површни на работа, тие се површни и дома и со пријателите и со фамилијата и насекаде!
Датум: 03 сеп 2014
, Автор: