Интересни факти што ќе направат да се чувствувате стари

1994 година е исто толку далеку од 2017 колку што е далеку 2017 година од 2040. Не ви се верува? Слободно пресметајте и подгответе се за следниве неколку интересни факти што ќе ве изненадат кога ќе прочитате која година се појавиле и сигурно ќе се почувствувате многу стари. Дознајте за што станува збор…

Филмот „Валкан танц“ се појавил пред 30 години

Интересни факти што ќе направат да се чувствувате стари

А ова е Сабрина, вештерката тинејџерка. Таа има 41 година и е мајка на 3 синови

Интересни факти што ќе направат да се чувствувате стари

„Приказна за играчките“ е првиот долгометражен 3Д цртан филм и тој излезе пред 22 години

Интересни факти што ќе направат да се чувствувате стари

Една година подоцна, во 1996, се појавија Чипичаните

Интересни факти што ќе направат да се чувствувате стари

Курт Кобејн ќе полнеше 50 години овој февруари

Интересни факти што ќе направат да се чувствувате стари

Продолжува на следната страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Писателот во нејзината глава вели: Дај ми англиска книжевност. Дај ми урбан апсурд и егзистенцијализам. Дај ми мистерии за човечката психа. Дај ми театар и џез како терапија.

Поврзани содржини

Остави коментар