Стрипови што ни покажуваат дека студентите се исти како старците

Сте размислувале ли некогаш за сличностите меѓу студентите и старите луѓе? Ако подобро ги погледнете нивните животи, ќе сфатите дека тие всушност живеат на истиот начин. Еден илустратор од Лос Анџелес го забележал ова и ги создал овие интересни стрипови што ја потврдуваат оваа теорија. Погледнете ги, можеби ќе се пронајдете.

1. Добивате специјални попусти

2. Лековите ви се многу важни

3. Будни сте во необично време

4. Секоја година постари луѓе исчезнуваат од вашиот живот

5. Посакувате да сте во раните 20-ти

6. Никој не знае што правите по цел ден

7. Никогаш не замолчувате кога е во прашање политика

Доколку сте студент, погледнете ги и овие трикови кои сигурно ќе ви се најдат.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Студент кој секојдневно се губи низ страниците на некоја книга. Пишувањето и јогата го прават нејзиниот ден целосен.

Поврзани содржини

Остави коментар