Топ 10 бјути трендови кои ја одбележаа 2016-та година

Сега е вистинското време за да се потсетиме на сите оние бјути трендови кои ги обожававме во текот на оваа година, а кои најверојатно ќе ги сакаме и во наредната.

7 производи за чистење на вашиот дом кои никогаш не треба да ги мешате

Погрешно е верувањето дека ќе добиете подобри резултати доколку измешате повеќе производи за чистење на вашиот дом.

Новогодишни напивки за слабеење: Како најбрзо да ги загубите непотребните килограми?

Чаевите за слабеење се секогаш актуелни, но бидејќи можете да ги направите дома, воопшто нема потреба да ги купувате.

Заслужувате љубов која ќе смени сè што досега сте знаеле за неа

Заслужувате љубов која не морате да ја барате или да молите за неа, таква во која целосно можете да верувате, без да се плашите дека кога било ќе ја изгубите.

Најсмешните изјави од родителите за справување со нивните најмали

Улогата на родител е тешка, но несомнено и забавна.

Искрени исповеди: Најлошите празнични подароци кои луѓето некогаш ги добиле

Иако купувањето подароци може да биде интересна и забавна активност, сепак, понекогаш тоа може да претставува тешкотија.

16 антички, а генијални трикови кои ќе ви помогнат во секојдневиот живот

Кој би знаел дека овие трикови би биле употребливи и по сто и повеќе години?

Настани што ја обележаа 2016-та година и ни ја вратија вербата во човештвото

Иако весниците и Интернетот се преплавени со лоши вести, сѐ уште постојат добри луѓе во светот.

Дрво на животот: Мајките споделуваат неверојатни фотографии со доење на своите бебиња

Сигурни сме дека не постои човек што не знае што е селфи, но дали некогаш сте чуле за „брелфи“?

Откако ќе дознаете зошто, како и кога се користи илуминатор ќе сфатите дека тој е вистинско мејкап чудо

Дали зневте за што, како и кога се користи илуминаторот? Доколку одговоривте со не, тогаш е време да ја исправите оваа грешка!

Астрологијата го опишува вашиот сексуален живот со само една реченица

Можеби нема да го откриете сексот што во моментов го имате, но тоа е дефинитивно тоа што го посакувате!

6 најважни откритија во 2016 година кои ќе го променат светот

Гравитациони бранови, делови од диносауруси во килибар, потенцијален живот на друга планета – оваа година за научниците беше прилично турбулентна.
12