Настани што ја обележаа 2016-та година и ни ја вратија вербата во човештвото

Настани што ја обележаа 2016-та година и ни ја вратија вербата во човештвото

Со оглед на сите настани што се случија изминативе 12 месеци, разбирливо е ако ја имате изгубено вербата во човештвото. Но, иако весниците и Интернетот се преплавени со лоши вести, сѐ уште постојат добри луѓе во светот. Не сте уверени? Тогаш, потсетете се на овие настани што ќе ви ја вратат вербата во човештвото и по кои би требало да ја запаметите 2016-та година.

Луѓето бегале од разурнатиот Алепо, но овој човек останал да се погрижи за напуштените мачки

Настани што ја обележаа 2016-та година и ни ја вратија вербата во човештвото

Жена од Данска го спасила ова 2-годишно момче од Нигерија чии родители го напуштиле затоа што мислеле дека е вештер

Настани што ја обележаа 2016-та година и ни ја вратија вербата во човештвото

Овој човек спасил 1.000 кучиња од Фестивалот на кучешко месо во Јулин иако бил претепан поради тоа

Настани што ја обележаа 2016-та година и ни ја вратија вербата во човештвото

Трансформацијата на овој тигар по неговото спасување од циркусот е неверојатна

Настани што ја обележаа 2016-та година и ни ја вратија вербата во човештвото

За останатите хумани настани продолжете на втората страница


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Писателот во нејзината глава вели: Дај ми англиска книжевност. Дај ми урбан апсурд и егзистенцијализам. Дај ми мистерии за човечката психа. Дај ми театар и џез како терапија.

Поврзани содржини

Остави коментар