Каде го чека среќата вашиот хороскопски знак во 2015?

Скорпиите имаат најповолен хороскоп за 2015 година. Каде ги чека среќата останатите знаци во зодијакот?

Направете сами: Снежно бел венец за врата

Во текот на празниците постојано е актуелно уредувањето на домот во склад со сезоната. Притоа венецот за на врата е задолжителен елемент кој не смеете да го заобиколите.
Датум: 04 јан 2015
, Автор:

Како да изгледате секси и на минусни температури?

Тешко е да изгледате привлечно кога од глава до пети сте покриени со слоеви и носите гломазен капут. Но со овие паметни потези, ќе го избегнете ефектот на „мумија“, а вашиот стил на облекување ќе остане запазен.
Датум: 04 јан 2015
, Автор:

Оваа фотографка совршено ги обновува старите семејни портрети

Кристин Х. Меконел е фотографка од Лос Анџелес која нашла совршен начин да ги обнови старите портрети од нејзиното семејство.
Датум: 04 јан 2015
, Автор:

10 работи кои жените не ги знаат за своето тело

Ова се 10 работи кои жените најверојатно не ги знаат за своето тело – од варирањето на величината на градникот и доењето, до можните последици од високите потпетици.
Датум: 04 јан 2015
, Автор: