25 февруари 2015 | Кафе пауза

10 работи кои апсолутно немаат смисла во „50 нијанси сиво“

Иако и понатаму ја сакаме книгата, некои работи навистина се чудни. Направивме листа на работи од популарната „50 нијанси сиво“, кои немаат никаква логика.
Датум: 25 фев 2015
, Автор:

Овие бебиња се мнооогу постари од вас

Гримасите, фризурите и моментите во кои се фатени на овие фотографии многу придонесуваат за нивниот сериозен, возрасен изглед, кој неизбежно нѐ засмева. :)
Датум: 25 фев 2015
, Автор:

Невработеноста ја менува вашата личност на полошо

Американската асоцијација на психолози излезе со тврдење дека невработеноста суштински ја менува личноста на човекот, и тоа на полошо.

9 инспиративни сеќавања кои секогаш треба да ги чувате во себе

Овие сеќавања не ни дозволуваат да се откажеме и кога ни е најтешко, секогаш се тука да нè инспирираат.

12 чекори за да натерате некого да се отвори пред вас

Некои луѓе едноставно не можат да се отворат пред други луѓе и искрено да зборуваат за своите чувства.

Алкохолот и цигарите ќе ве убијат побргу од марихуаната

Разрешен е мал дел од дилемата за тоа која од овие супстанци е најштетна.

7 интересни начини на кои можете да го користите чајот

Доколку сте љубители на чај, тогаш дефинитивно би требало да ги погледнете овие алтернативни употреби.

Печени енергетски плочки со јаболка и овес

Одлични за појадок или за ужина...

Вистини со кои ќе се соочите доколку сте вљубени во „мамино синче“

Неговиот однос со мајка му кажува многу и за иднината на вашата врска.
Датум: 25 фев 2015

Ед Ширан направил неверојатен кавер на песната „Dirrty“ од Кристина Агилера

Импресивниот перформанс бил смислен во последна минута бидејќи песната која Ед планирал да ја изведува звучела лошо поради цензурата од шоуто.

Направете сами: 6 модели на здолништа без употреба на игла и конец

Никогаш не ни е доволно од трикови за облека, особено во оние ситуации кога беспомошно стоиме пред „празниот“ шкаф и не знаеме што да облечеме.

Што сака да прави на интернет вашиот хороскопски знак?

Хороскопските знаци ги задржуваат своите карактеристики и кога се на интернет. Која е омилената активност на секој од нив штом седне на компјутер?
12