Ед Ширан направил неверојатен кавер на песната „Dirrty“ од Кристина Агилера

Ед Ширан направил неверојатен кавер на песната „Dirrty“ од Кристина Агилера

Ед Ширан гостувал во емисијата „Live Lounge“ на BBC Radio каде што сите ги изненадил со неверојатниот кавер на песната „Dirrty“ од Кристина Агилера. Импресивниот перформанс бил смислен во последна минута бидејќи песната која Ед планирал да ја изведува звучела лошо поради цензурата од шоуто. Но, целиот свет е воодушевен од новиот избор, па токму затоа и сме среќни што другата песна била банувана. Погледнете колку добро звучи оваа акустична верзија на добро познатата песна од Кристина.

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар