13 октомври 2018 | Кафе пауза

Големо есенско чистење: Што сè треба да исфрлите пред зимата?

Доколку сте спремни за големо есенско чистење, еве на што треба да обрнете внимание.

Направете сами: Масло за тело од лаванда за студените, зимски денови

Ако сте одушевени од миризбата на лаванда и користите многу козметички производи со оваа состојка, тогаш имаме одличен предлог за вас!

Љубителка на книгите ја претвора својата огромна библиотека во мали уметнички дела

Некои луѓе сакаат да читаат книги за уметност, а други пак уживаат да прават уметност од книгите.

Зошто луѓето на старите фотографии не се смеат?

Многумина веруваат дека одговорот се крие во технологијата, но постои и нешто повеќе од тоа.

Овие 5 хороскопски знаци ги очекува голема љубов во текот на зимата

Па, дали и вие сте едни од оние знаци што ги очекува голема љубов во текот на зимата?