08 декември 2016 | Кафе пауза

Откријте ја негативната енергија во вашиот дом со помош на една чаша вода

Уште од минатото луѓето користеле различни методи со чија помош откривале дали во куќата имаат негативна енергија.

Совршена напивка за ладните денови: 4 необични рецепти за топло чоколадо

Изненадете ги гостите со следниве 4 рецепти за топло чоколадо на кои никој нема да може да одолее...

Искажани во една реченица: Лекции што ги научиле само оние со скршено срце!

Љубовните лекции ни помагаат да заздравиме, да продолжиме и да пронајдеме нова љубов на која повторно ќе ѝ се предадеме.

Најважниот љубовен состанок што ќе ви помогне да процените дали сте еден за друг

Вечерните состанувања кријат многу работи, вклучувајќи ја и најважната: Какви се тој или таа преку ден?

Косата ви паѓа поради недостатокот на железо! Овој домашен рецепт може многу да ви помогне

Ако постои нешто што може да ја дефинира жената кога станува збор за физичкиот изглед, тогаш тоа е нејзината коса. Но, што ако таа започне да опаѓа?

Би му дозволиле ли на вашето дете да си игра со барбика доилка?

Овие кукли помагаат да се нормализира сфаќањето за доењето кај многу млади девојки.

19 работи од домаќинството за кои не знаевте дека имаат рок на траење

Ве советуваме да започнете да ги проверувате датумите на истекување на одредени работи... и не само на работите од вашиот фрижидер!

Кога сите бродови ќе ви потонат, а животот ќе ве издаде: 12 начини да се вратите во нормала!

Доколку чувствувате физичка болка поради проблемите кои ви се насобрале, обидете се да се подобрите на овој начин.

Како да ги задоволите потребите на вашата мачка? Изградете ѝ куќичка во форма на змеј!

Креативниот Сем решил дека неговата мачка Дени не може да спие во обична куќичка од картон.

Мајка подготвува здрави оброци за својот син, во форма на ликови од цртаните филмови

Таа создава оброци за својот син, инспирирани од неговите омилени анимирани ликови.

Запознајте ја оваа австралиска модна блогерка со чиј стил целиот свет е опседнат

Нема многу да ја фалиме, туку ќе ви овозможиме самите да се запознаете со стилот на оваа блогерка, која успеа да ги воодушеви и највлијателните личности од светот на модата.
12