Искажани во една реченица: Лекции што ги научиле само оние со скршено срце!

Искажани во една реченица: Лекции што ги научиле само оние со скршено срце!

Сите ние барем еднаш во животот сме биле повредни во љубовта. Таа болка никогаш не исчезнува и не можете толку лесно да ја заборавите, но сепак, едно нешто е сигурно – во тој болен и тажен период учиме важни животни лекции. Тие ќе ни помогнат да заздравиме, да продолжиме и да пронајдеме нова љубов на која повторно ќе ѝ се предадеме. Во продолжение следуваат важните лекции што ги имаат научено само оние со скршено срце, и тоа, искажани во една реченица.

1-iskazhani-samo-vo-edna-rechenica-lekcii-koi-gi-nauchile-onie-so-skrsheno-srce-www.kafepauza.mk_

1. Вистинската љубов никогаш не умира.

2. Искреноста е најважна.

3. Секогаш ќе го сакам.

4. Секогаш бидете искрени, секогаш.

5. Нека таа секогаш ти биде на првото место.

6. Не дозволувај ѝ да замине.

7. Избирај ги паметно своите битки.

8. Луѓето не ги исполнуваат секогаш своите ветувања.

9. Секогаш можеш да направиш повеќе.

10. Понекогаш љубовта не е доволна.

11. Не задоволувај се со одговорот: „Можеби“.

12. Никогаш не ме сакал.

13. Процени кога е вистинскиот момент за нешто од голема важност.

2-iskazhani-samo-vo-edna-rechenica-lekcii-koi-gi-nauchile-onie-so-skrsheno-srce-www.kafepauza.mk_

14. Далечината не функционира баш секогаш.

15. Двата партнери мораат еднакво да вложуваат.

16. Јас сум повеќе од нечија опција.

17. Ќе ти дозволам да ме уништиш.

18. Не си онаква каква што се претставуваше.

19. Неверниците секогаш ќе изневеруваат.

20. Се откажа од нас.

21. Љубовта е заемно давање.

22. Љубовта не може да се форсира.

23. Жал ми е што те повредив.

24. Комуникацијата е најважна.

25. Разговарајте и кога е тешко.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Комуникативна, весела, оптимистички настроена. Обожава книги, музика, филм и приказни кои инспирираат. Сака да пие кафе, па макар и сама. Верува во себе и во своите можности, бидејќи кој не се обидел - не успеал!

Поврзани содржини

Остави коментар