10 јули 2014 | Кафе пауза

Креативни слики нацртани на стомачињата на бремени жени

Стомачињата на бремените жени се прекрасно „платно“ кое на артистката Кери Престон ѝ овозможува да се изрази себеси, и да се забавува и релаксира.
Датум: 10 јул 2014
, Автор:

Сомбре – новиот хит начин на фарбање на косата

Сомбре е начин на бојосување на косата така што прамените се посветли во долниот дел од косата, а нагоре благо, постепено и суптилно преминуваат во природната боја кон темето.
Датум: 10 јул 2014
, Автор:

10 хит книги за летните горештини

Без разлика дали летово ќе одите на море, езеро, планина.., или пак ќе се ладите покрај некој базен или во некоја длабока сенка, ова се 10 книги кои се апсолутни летни хитови.
Датум: 10 јул 2014
, Автор:

Колекција од бајките – Ели Сааб есен/зима 2014

Овие фустани од високата мода се остварување на соништата за многу жени и идни невести кои доволно е само еднаш да ги погледнат за да се заљубат во нив.

Гробишта за автомобили кои изгледаат како сцена од ТВ серијата „The Walking Dead“

Овие морничави апокалиптични фотографии многу наликуваат како сцена од хорор филм, но тие се направени на едни од најголемите гробишта за автомобили во светот - гробиштата во Шатијон, Белгија.