сенка | Кафе пауза

Пет балконски убавици што повеќе сакаат сенка отколку сонце

Балконот со цвеќиња е најубавиот украс на домот, а пред да започнете да ги садите, треба да знаете кои цвеќиња одговараат на вашиот балкон.

Најдобрите есенски мејкап трендови за 2015 година

Мат црвени усни, руменило, зачадени очи, силни бои... Тоа се само дел од трендовите кои оваа есен ќе го обележат светот на шминката.

Идеални празнични „зачадени очи“

„Зачадените очи“ се драматичен, ефектен и заводлив мејкап, што ги прави одличен избор за дочек на Нова година.

Погледнете ја неверојатната сенка на планината Реинер

Еден специфичен врв на планина се однесува на карактеристичен начин. Тој не прави сенки на земјата, туку нагоре во облаците. Како е ова возможно?

20 мејкап туторијали за беспрекорно нашминкани очи

Чекор по чекор до одреден впечатлив ефект на вашите очи. Блеснете со вашата убавина однатре и потенцирајте ја со добра шминка однадвор.
Датум: 02 сеп 2013
, Автор:

Минатото и сегашноста на суперхероите преку нивните силуети

Животните предизвици сместени во одразот на силата којашто ја стекнале и херојот којшто го претставуваат „денес“...

Улична уметност која станува комплетна само навечер

Уметничко дело на артистот Above кој нацртал брејк денсер кој се потпира на сенката од еден уличен знак во Лондон...
Датум: 13 авг 2013
, Автор:

Прекрасни дворови за луѓе кои знаат да уживаат

Ова се неколку пример од прекрасно средени дворови, во кои сопствениците инвестирале повеќе пари за целосно да уживаат во своето омилено катче.

5 трикови за визуелно поголеми очи

Доколку сакате визуелно да ги направите вашите очи покрупни, а погледот позаводлив, тоа можете многу лесно да го постигнете во само пет чекори.

Слика со помош на тапи за вино

Талентираниот Скот Гундерсен вистински знае да ги искористи тапите за вино. Тој од нив умее да направи огромни фасцинантни портрети.

Професионални совети за шминкање

Со помош на овие совети ќе ги надоградите вашите вештини и секогаш ќе изгледате совршено.

Како да го заштитите вашето маче или куче од топлото време?

За да ги заштитиме милениците од големите горештини, важно е најпрво да ги препознаваме симптомите за непријатност кои тие ги покажуваат, па потоа да им ја пружиме негата која им е потребна.
12