28 април 2021 | Кафе пауза

Пет балконски убавици што повеќе сакаат сенка отколку сонце

Балконот со цвеќиња е најубавиот украс на домот, а пред да започнете да ги садите, треба да знаете кои цвеќиња одговараат на вашиот балкон.

Зошто луѓето немаат црни очи?

Бојата на очите се менува сè додека не наполниме 3 години. Сепак, невозможно е очите на човекот да бидат во црна боја.

Како правилно да гo исчистите аспарагусот и кои се најчестите грешки што ги правите

Прочитајте кои грешки треба да ги избегнувате ако сакате да подготвите вкусно јадење со аспарагус.

Ретроградниот Плутон ќе има големо негативно влијание врз овие 3 хороскопски знаци

Ретроградното движење на Плутон започнува денес и ќе трае до 10 јуни, што значи дека до израз доаѓа темната страна на вашите сексуални желби.