13 август 2013 | Кафе пауза

20 неверојатни факти за кафето

Некои луѓе се вљубеници во кафето. Ако сте и вие еден од нив, веројатно не ви е доволно само да го пиете – вие сакате да знаете што повеќе за вашата омилена напивка без која не можете да поминете ниту еден ден.
Датум: 13 авг 2013
, Автор:

Улична уметност која станува комплетна само навечер

Уметничко дело на артистот Above кој нацртал брејк денсер кој се потпира на сенката од еден уличен знак во Лондон...
Датум: 13 авг 2013
, Автор:

7 грешки за убавина кои сите ги прават како тинејџерки

Со цел да изгледаме што подобро и тренди, понекогаш претерувавме и создававме ефекти како веѓи во облик на сперматозоиди или изглед на ракун. :)
Датум: 13 авг 2013
, Автор:

Како да носите црно во лето, а да не изгледате депресивно?

Еве како да го задржите вашиот стил – избирајте и комбинирајте ја црната облека во согласност со летниот амбиент.
Датум: 13 авг 2013
, Автор:

Вкусен крем со јаболка и ореви

Лесен десерт во кој ќе уживате после напорниот ден...

ТВ серија: Мостот (The Bridge)

ТВ серија за двајца детективи од Америка и од Мексико, кои мора да работат заедно за да пронајдат сериски убиец кој е опасен и за двете страни...

Чаша топло млеко за мирен сон

Чаша топло млеко пред спиење го „брише“ тешкиот ден и го олеснува сонот.

Секси, мини тетоважи со одличен ефект

Минијатурни, симпатични и суптилни, овие тетоважички би ги одобрила и вашата баба.