5 трикови за визуелно поголеми очи

5 трикови за визуелно поголеми очи

Доколку сакате визуелно да ги направите вашите очи покрупни, а погледот позаводлив, тоа можете многу лесно да го постигнете во само пет чекори.

5 трикови за визуелно поголеми очи

1. Задолжително навиткајте ги трепките за убаво да ги нагласите. Потоа нанесете два слоја маскара и никако не заборавајте ги долните трепки.

2. За убави очи и заводлив поглед неопходно е веѓите да ви бидат уредни. Отстранете го вишокот влакна, начешлајте ги, а празнините пополнете ги со моливче или темна сенка.

3. За прекривање на подочниците и темните кругови околу очите, неопходно е да нанесете коректор. Одберете розов коректор или со нијанса на праска.

4. На долниот капак на окото нанесете бело моливче.

5. Акцент на вашите очи ќе им даде и соодветната сенка. Доколку имате сини очи, одлучете се за сина, кафена или виолетова сенка. Доколку имате кафени очи одберете сина, кафена, зелена или беж сенка, додека доколку имате зелени очи одберете кафена, златна, виолетова или праска боја.

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар