02 септември 2013 | Кафе пауза

Од што нè боли глава?

Некои од причините ги знаете, но од некои ќе се изненадите.
Датум: 02 сеп 2013
, Автор:

Како да си ја искосите тревата со обична косилика без да мрднете со прст?

На ова видео ќе можете да го видите генијалното решение кое ќе ви шкртне една работа од списокот со домаќински работи, без вие да се трудите.

20 мејкап туторијали за беспрекорно нашминкани очи

Чекор по чекор до одреден впечатлив ефект на вашите очи. Блеснете со вашата убавина однатре и потенцирајте ја со добра шминка однадвор.
Датум: 02 сеп 2013
, Автор:

6 неверојатни работи чии пронаоѓачи се жени

Дали некогаш сте се запрашале кои жени го имаат променето светот со своите изуми?

Македоламбада – фантастично двочасовно музичко патување низ минатите 10 години

Македоламбада се одликува со квалитет вон рамките на она што би го препознале како „македонско“...
Датум: 02 сеп 2013
, Автор:

Авантурите на четиригодишниот Џулијан и неговото големо куче Макс

Од слатките фотографии на интернет, дефинитивно ништо не може да ги симне од пиедесталот оние со малите деца и нивните миленици.

7 навистина чудни музеи во Амстердам

По малку бизарни музеи кои можеби би сакале да ги ѕирнете кога ќе се најдете во Амстердам.

Како да успиете 3 мали мачиња?

Ова видео ќе ви даде доза позитивна енергија, која ќе ве расположи овој понеделник.

Кул модели на кациги со необични дизајни

Иако првичната цел на кацигата е да ја заштити главата на возачот на моторот од несакани повреди во случај на незгода или пад од моторот, сепак тоа не значи дека не може да изгледа кул.