Авантурите на четиригодишниот Џулијан и неговото големо куче Макс

Од слатките фотографии на интернет, дефинитивно ништо не може да ги симне од пиедесталот оние со малите деца и нивните миленици. Овој пат станува збор за четиригодишниот Џулијан и неговото огромно куче Макс, од расата њуфаундленд. Фотографиите се дело на мајката на Џулијан, фотографката Сташа Бекер.Авантурите на четиригодишниот Џулијан и неговото големо куче МаксСемејството живее на остров во близина на Сиетл, кој, според зборовите на Сташа, претставува големо игралиште на кое им се случуваат голем број авантури. Повеќето фотографии од нејзиното синче и големото куче ги има направено пред белата врата на нивната гаража, но многу од фотографиите се направени за време на нивните заеднички авантури во природа. Доколку сакате да погледнете повеќе фотографии, можете да го посетите веб-сајтот на Сташа или да ја следите нејзината работа на Инстаграм и на Фејсбук.Авантурите на четиригодишниот Џулијан и неговото големо куче Макс Авантурите на четиригодишниот Џулијан и неговото големо куче Макс Авантурите на четиригодишниот Џулијан и неговото големо куче Макс Авантурите на четиригодишниот Џулијан и неговото големо куче Макс Авантурите на четиригодишниот Џулијан и неговото големо куче Макс Авантурите на четиригодишниот Џулијан и неговото големо куче Макс Авантурите на четиригодишниот Џулијан и неговото големо куче Макс Авантурите на четиригодишниот Џулијан и неговото големо куче Макс Авантурите на четиригодишниот Џулијан и неговото големо куче Макс Авантурите на четиригодишниот Џулијан и неговото големо куче Макс Авантурите на четиригодишниот Џулијан и неговото големо куче Макс Галеријата продолжува на втората страница.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар