Како да си ја искосите тревата со обична косилика без да мрднете со прст?

Косењето трева знае да биде навистина досадна работа, особено што треба да се прави често, па ако имате поголем двор, тешко вас. Среќа на светот постојат генијалци и без разлика дали од мрза или од забава создаваат креативни решенија кои можат навистина да завршат работа.Како да си ја искосите тревата со обична косилика без да мрднете со прст?На ова видео ќе можете да го видите генијалното решение кое ќе ви шкртне една работа од списокот со домаќински работи, без вие да се трудите.Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар