Минатото и сегашноста на суперхероите преку нивните силуети

Минатото и сегашноста на суперхероите преку нивните силуети

Оваа серија постери „Суперхерои – минато/сегашност“ е дело на калифорнискиот уметник Khoa Ho кој на еден оригинален начин успеал да ги прикаже почетоците на познатите ликови од стриповите, но и она во што се претвориле подоцна. Уметникот ги сместил нивните животни предизвици во одразот на силата којашто ја стекнале и херојот којшто го претставуваат „денес“.

Не е потребно да сте огромен фан на јунаците од стриповите да го препознаете значењето во сенките, всушност и оние кои виделе барем некој од филмовите точно ќе знаат за што станува збор. Лесно ќе го препознаете долниот дел од сликите кој укажува на минатото и сите проблеми со кои се избориле за да станат храбрите јунаци какви што ги знаеме. 🙂

Минатото и сегашноста на суперхероите преку нивните силуети

Сиракот

Минатото и сегашноста на суперхероите преку нивните силуети

Вонземјанецот

Минатото и сегашноста на суперхероите преку нивните силуети

Бубалицата

Минатото и сегашноста на суперхероите преку нивните силуети

Научникот

Минатото и сегашноста на суперхероите преку нивните силуети

Генијалецот

Минатото и сегашноста на суперхероите преку нивните силуети

Животното

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Од кога паметам вљубена сум во играта на зборовите и за мене нема поинтимен момент од оној кога сум сама со мислите пред празен лист хартија. Го ценам друштвото на убава книга, квалитетна музика и шолја турско кафе. Сакам стари предмети и ретро фотографии, особено оние кои со себе носат приказна. Дипломиран економист кој студиите ги преживеа благодарение на зависноста од чоколадо.

Поврзани содржини

Остави коментар