Здрава салата со краставица и ананас што може да ви замени цел оброк

Покрај тоа што не бараат многу време за подготовка, салатите во форма на оброк се здрави и полни со боја и вкусови.

Вкусни торти од зеленчук кои се одлични за десерт, но и за вашата диета

Наместо да се предозирате со шеќер, кога ќе каснете „торта од салата“, вие всушност ја добивате потребната дневна доза зеленчук.
Датум: 16 мар 2017
, Автор:

Без вежбање и гладување: Оваа диета стана вистински хит во светот

Со оваа диета многу брзо ќе ги изгубите непотребните килограми, нема јо-јо ефект и плус, никогаш нема да бидете гладни.

Ви откриваме кои 5 правила слободно можете да ги прекршите додека сте на диета

Диетите се претежно строги и ве тераат да се придржувате до одредени правила. Но, колку од нив можете да прекршите?

7 причини зошто целерот е неверојатно здрав за вас

Целерот е богат со витамини, калциум, магнезиум и калиум, а навистина е корисен за вашето здравје.
Датум: 11 мар 2016

Исчистете го организмот за само ПЕТ дена!

Време е да го исчистите вашиот организам!

Ова се 4-те најздрави диети: Променете ги навиките во исхраната и ќе ослабете!

Во денешно време сите се опседнати со слабеење, диети и разни начини да ја доведат својата фигурата до совршенство.

Детоксикација и „зелена диета“: 10 дена без месо и риба

Исхраната на база на зеленчук, овошје и житарици ги поттикнува детоксикацијата и слабеењето. Денот започнува со овошје, а пред ручекот се пие чаша сок од домати.

Сакате нешто здраво? Салатата е одличен избор, но дали знаете кои се најдобрите и најлошите состојки за неа?

Салатата важи за еден од најздравите оброци, но внимавајте, многу лесно може да се случи таа да се претвори во потполно нездрав оборк.

Виножито: Освежителна и вкусна зимска салата

Одлична салата за одржување на вашето здравје за време на студените зимски денови...

Креативни начини остатоците од храна да ги претворите во здрави оброци

Еве неколку идеи кои остатоците ќе ги претворат во убава храна, фрижидерот ќе се подиспразни, а вие убаво и добро ќе се најадете.

Црвена диета: Јадете вкусни оброци со домати и ослабете 3 кг за 5 дена

Доматот е совршен плод за диети бидејќи е нискокалоричен (во 100 грама има само 18 калории), а е вистинска ризница на витамините А и Ц, калиум, ликопен, и е најмоќен антиоксиданс кој го смалува ризикот од малигни болести.
Датум: 04 авг 2014
, Автор: