25 јули 2020 | Кафе пауза

Зошто секој хороскопски знак треба да ја пронајде вистинската љубов?

Вистинската љубов може да ви го промени животот. Ако сте разочарани и не верувате во вистинска љубов, астрологијата ќе ви открие зошто таа ви е потребна во животот.

Без јаглехидрати: Рецепт за освежувачка салата со тиквички и сирење

Ако во моментот се придржувате до план за исхрана во којшто нема простор за јаглехидрати, пробајте ја оваа брза и вкусна летна салата, која е соодветна за речиси секоја диета.

10 идеи за летен педикир

Пред да заминете на плажа, посветете им внимание на ноктите на нозете затоа што убавите сандали или влечки едноставно заслужуваат да се потрудите околу изгледот на нозете.