Вкусна салата од боровинки што треба да ја пробате ова лето

Вкусна салата од боровинки што треба да ја пробате ова лето

Не мора да бидете врвен готвач за да знаете како да подготвите вкусна, но малку поинаква салата, која е идеален летен оброк за топлите летни денови.

Вкусна салата од боровинки што треба да ја пробате ова лето

Потребни состојки:

  • 200 грама боровинки
  • 300 грама мешана зелена салата
  • 100 гр фета сирење
  • грст бадеми

За дресинг:

  • 1 лажица оцет балсамико
  • 1 лажица мед
  • 1 лажица сок од лимон
  • 1 лажица маслиново масло
  • 1 лажичка мелен афион
  • малку сол и бибер

Измешајте ги сите состојки и прелијте ја салатата.

Погледнете како да ја направите и оваа протеинска салата со никулци од наут.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Со пишување може да постигне многу. Никогаш не се откажува од своите соништа.

Поврзани содржини

Остави коментар