25 август 2021 | Кафе пауза

Заборавете на Венеција и Амстердам: 5 европски градови испреплетени со канали

Кога зборуваме за градови низ кои течат каналите, првото нешто што ни паѓа на памет е Венеција.

Може да го оштетат коренот на орхидеите: 3 грешки што ги правите во текот на летото

Орхидеите се многу чувствителни и се познати како цвет за кој не е лесно да се грижите. Поради тоа, може да направите многу грешки што може да доведат до гниење на коренот.

Вкусна салата од боровинки што треба да ја пробате ова лето

Не мора да бидете врвен готвач за да знаете како да подготвите вкусна, но малку поинаква салата, која е идеален летен оброк за топлите летни денови.

4 совети како да го отстраните токсичниот стрес од телото

Најверојатно сте имале долг ден и вашето тело и вашиот ум се исцрпени и чувствувате дека немате енергија.