12 април 2020 | Кафе пауза

За на ѕид или маса: Направете велигденски венец со зајачиња

Барате интересна велигденска декорација што можете сами да jaнаправите?

Одлична идеја за лесен ручек: Пилешки џепчиња со салата

Ова едноставно јадење е одличен спој на лесно месо (како пилешкото) и вашата омилена салата.

Потребна ви е промена? Изберете карта и дознајте каква!

Понекогаш се чувствувате како да немате доволно голем поттик или мотивација да преземете акција?

3 хороскопски знаци кои не избираат средства за да ја постигнат целта

Луѓето кои никогаш не се задоволни од просекот и секогаш се стремат кон напредок се малку ‘потешки’ кон себе и кон другите.

Психолозите советуваат: Не се присилувајте на ништо, вонредната ситуација доведува и до појава на вонредни чувства

Важно е да знаете дека ништо не морате, а сè можете, но мора да почекате да дојде вистинското време.