30 јули 2021 | Кафе пауза

Најдобрите етерични масла за совршен спа-ден

Ако барате да се опуштите и да ги ублажите симптомите, етеричните масла се одличен природен избор.

Рецепт за сочна турска салата од грав

Турската салата му ја должи својата сладост на преливот на кој се додава таан, како и на пирето од грав, кое ги комбинира аромите и вкусовите на сите состојки.

Што нè очекува до 14 септември додека Марс е во знакот на Девица?

Марс го активира нашето внимание и поттикнува критичко размислување. Ова значи дека секој човек кој е посветен на нешто може да постигне успех, но мора да бидеме внимателни во односите.

Фенг шуи: 3 работи што не треба да ги имате во претсобјето

Според фенг шуи, претсобјето е многу важен простор што ја отсликува целата енергија на вашиот дом.