09 август 2021 | Кафе пауза

Двесте метри од познатата плажа на Средоземното Море: Првата подводна шума во светот

Станува збор за музеј на подводни скулптури сместени во кристално чистата вода околу туристичкото одморалиште Аја Напа на југоисточната страна на островот Кипар.

Што треба да правите до 21 август, додека Месечината е во фаза на раст?

Периодот помеѓу младата и полната месечина се нарекува фаза на растечката месечина - време кога лесно можете да ги привлечете саканите промени во животот.

3 природни средства што ги отстрануваат модринките

За да спречите појава на модринки кога ќе се удрите, важно е да реагирате навреме.

Брз рецепт за ручек полн со протеини што се подготвува за само пет минути

Важно е да изберете рецепт со висока содржина на протеини и здрави масти што го заситуваат организмот и му ги обезбедуваат важните хранливи материи.