12 ноември 2020 | Кафе пауза

Младата месечина во ноември ќе влијае најмногу врз овие 3 хороскопски знаци

Младата месечина на 15 ноември ви носи можност да се соочите со вашите темни страни и можност за нови потфати.

Совршени есенски комбинации со цветни фустани

Цветните фустани не се резервирани само за топлите летни денови. Тие можат многу лесно да ви овозможат да создадете совршен есенски стил.

Ковид-19 и сезонски грип – сличности и превенција

Коронавирусот претставува нов начин на живот - вирус чии карактеристики сѐ уште не се целосно познати.

Како да ја победите главоболката со помош на масажа со крпа?

Не се препорачува често земање лекови против болки, па затоа е најдобро да пробате некое природно решение за главоболка, како што е масажата.

Модел од Тајланд прави споредба Инстаграм vs. Реалност и сигурно ќе ве насмее

Сè уште има инфлуенсери кои не се плашат да се забавуваат и да споделуваат смешни фотографии што понекогаш ги прават за своите обожаватели.

Предлог салата за лесна вечера

Дали денес е еден од оние денови кога едноставно не сакате да влегувате во кујната? Не грижете се! Тука сме со едно лесно, но вкусно решение за вас.

Првиот човек со Даунов синдром кој ја заврши трката во триатлонот Ајронмен

Тој пливал четири километри, возел велосипед на 180 километри и истрчал маратон во должина од 42 километри.

На која возраст е најдобро вашето дете да го добие својот прв мобилен телефон?

Денес, паметните телефони станаа потреба. Покрај тоа, помладите генерации комуницираат многу почесто преку разни апликации и социјални мрежи отколку лице в лице.

Место во Париз каде бесплатно спиеле сите што ветиле дека ќе читаат по една книга на ден

„Shakespeare and Company“ е веројатно една од најпознатите независни книжарници во светот, поради што многу луѓе патуваат во Париз само за да ја посетат.

Во Амстердам има клупи за социјално дистанцирање кои се дизајнирани за безбедни средби во парковите

Едно студио за дизајн создаде нов производ што им помага на луѓето да седат заедно на отворено, притоа држејќи се на дистанца.

Одговорете на овие 3 прашања за да дознаете дали сакате да ги контролирате другите

Контролата значи да се обидувате да доминирате или да им наредувате на другите, а овој проблем го има насекаде: во бракот, на работното место и во пријателските односи.