прошетка | Кафе пауза

Ова куче секојдневно само се качува во автобус за да отиде на прошетка во паркот

Кучето Еклипс станало омилено помеѓу патниците, а некои дури ја нарекувале и независна жена.

Есен во Амстердам

Амстердам е магичен град.

Јапонците нè учат: Половина час во длабока шума има позитивно влијание на нашиот имунитет

Шетајќи низ шума барем еднаш во животот, сигурно сте уживале во убавините на прекрасната природа.

5 одлуки за кои никогаш нема да зажалите

Одлуките кои ги носиме денес создаваат сеќавања на кои ќе се навратиме во иднината.

Топ 10 најлуди начини за да согорите калории

Денес, поголемиот дел од луѓето се опседнати со бројот на калории...

Како високите потпетици може да го уништат вашиот прв состанок?

Сакате да се претставите како автентична дама со стил, да му оставите впечаток и да се чувствувате секси. Но дали некогаш навистина сте морале да одите со нив?

Викенд книга: „Прошетка по облаците“ – Ева Мари Еверсон

Што кога човек ќе ја изгуби волјата да продолжи понатаму?
Датум: 20 јун 2015
, Автор:

Идеален состанок за секој хороскопски знак

Како изгледа идеалниот состанок за секој хороскопски знак? Прочитајте и подгответе се пред да го поканите новиот партнер за излегување.

15-минутен трик кој ќе ви помогне да го победите копнеењето по благо

Едно неодамнешно истражување покажало дека овој трик може да им помогне на 97% од жените и на 68% од мажите кои се во ваква ситуација.

Напуштена железничка линија во Париз која природата ја зема под своја контрола

La Petite Ceinture, на македонски „Малиот појас“, е железничка линија околу Париз која денес не се користи повеќе.

Патување од 885.139 километри низ 117 земји за 26 години

Во 1988 година, парот Гунтер и Кристин Холторф тргнал на патување кое првично требало да трае само 18 месеци низ селата во Африка со нивниот Мерцедес G-Wagen кој го нарекле „Ото“.
Датум: 19 окт 2014
, Автор:

Сведоштво за вистинското значење на љубовта

Овие парови, го издржале тестот на времето и покажуваат дека нивната љубов ги одржала и во најлошото и во најдоброто во нивните животи.
Датум: 14 сеп 2014
, Автор: