14 јули 2016 | Кафе пауза

Овој дечко успеал да влезе во забранетата зона на Фукушима и да направи неверојатни фотографии

Човечката желба за истражување на непознатото понекогаш ги крши сите правила.

Јапонците нè учат: Половина час во длабока шума има позитивно влијание на нашиот имунитет

Шетајќи низ шума барем еднаш во животот, сигурно сте уживале во убавините на прекрасната природа.

Која боја на кармин да ја изберете летово за забите да ви изгледаат побели?

Многу од жените летово можеби забележале дека една од најпопуларните летни нијанси на кармин – корално црвената, не им одговара баш најдобро на нивната насмевка.

13 изненадувачки оброци што можете да му ги давате на вашето куче

Луѓето кои имаат миленичиња многу често се соочуваат со дилемата дали од својата храна да му дадат на своето верно пријателче.

Запознајте го Џорџ, мачорот што секогаш стои на две нозе

Џорџ е еден сосема необичен мачор, затоа што уште од мал, стои само на двете задни нозе.

Еве како стоењето покрај вода може да влијае на вашиот мозок

Гледањето на водата и слушањето на нејзиниот звук има моќ да релаксира и да го ослободи вашиот мозок, при што се подобрува и вашето расположение.

Моќни цитати кои ќе ви помогнат да ја победите депресијата

Доколку се наоѓате во тежок период од вашиот живот, прочитајте ги следниве неколку цитати кои говорат за тоа колку е убав животот дури и во најстрашното невреме.

Брзо, лесно и креативно: Направете сами оригинална туника за на плажа

Денес ви откриваме две едноставни идеи со кои од старите парчиња облека ќе направите практични и модерни туники за на плажа и тоа без шиење!

Што треба да знаете пред да започнете љубовна врска со Рак?

Неколку работи кои треба да ги знаете за Ракот за да ја направите врската повозбудлива и поинтересна.

Поучна приказна за пропуштените можности во животот

Прочитајте ја следнава приказна која во себе содржи моќна порака дека никогаш не треба да ги игнорираме можностите што ни се нудат.
12