Запознајте го Џорџ, мачорот што секогаш стои на две нозе

Џорџ е еден сосема необичен мачор, затоа што уште од мал, стои само на двете задни нозе. Се прашувате зошто? Па, за да може подобро да ги види нештата кои што ги правиме ние луѓето. Неговиот сопственик вели дека Џорџ е мачор на кој ништо не може да му избега од вид. Најверојатно не му е лесно на овој човек, затоа што неговата мачка постојано го набљудува во сè што прави. Покрај тоа, Џорџ знае да биде и многу критички настроен. Тоа можете да го забележите од гримасите на неговото лице и честите негодувања во домот, а кои се забележани на фотографиите во галеријата.

(0) Запознајте го Џорџ, мачорот што секогаш стои само на две нозе


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Книжевник, новинар, сонувач... Го обожува утринското кафе без шеќер. Верува дека убавите нешта се кријат во мали и едноставни пакувања.

Поврзани содржини

Остави коментар