Овој дечко успеал да влезе во забранетата зона на Фукушима и да направи неверојатни фотографии

Кога нуклеарната катастрофа во Фукушима ја потресе Јапонија, жителите во круг од 30 километри биле под итно преселени. Оттогаш поминаа 5 години и внатрешната зона е сè уште забранета за посета. Но, човечката желба за истражување на непознатото понекогаш ги крши сите правила. Токму затоа и Киу Ли Лонг, 27-годишниот фотограф од Малезија, одлучил да ги игнорира сите процедури и нелегално да влезе во забранетата зона, притоа правејќи неверојатни фотографии. Погледнете…


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар