обувки | Кафе пауза - Part 4

Како да го вметнете ултрапопуларниот ацтеки стил во вашиот изглед?

Ацтеки стилот е вртоглаво популарен оваа сезона, па не заборавајте во вашиот плакар да вметнете макар едно парче со ваков дезен.
Датум: 16 мај 2014
, Автор:

Грижете се за вашите стапала

Вашите стапала се основа на секое ваше движење. Време е да го добијат третманот кој го заслужуваат.

20 карактеристики на модните зависнички

Ако веќе го читате ова сигурно имате направено нешто лудо во име на модата.
Датум: 19 апр 2014
, Автор:

Како да ги направите вашите чевли водоотпорни?

Потребни ќе ви бидат свеќа и фен, како и чаша вода, доколку сакате да ја тестирате ефикасноста.
Датум: 24 јан 2014
, Автор:

Колекција чевли од Сара Џесика Паркер

Актерката која во серијата „Сексот и гардот“ беше опседната со чевли, сега подготвува своја линија обувки во соработката со модниот бенд Маноло Бланик.
Датум: 18 јан 2014
, Автор:

Есенски тренд – високи чизми (ФОТО)

Високите чизми над колена се вистински стилски погодок за оваа есен. Ги има во најразлични модели и изгледаат секси и удобно истовремено.
Датум: 02 ное 2013
, Автор:

Модерни и стилски обувки за есен 2013

Сите модели се кожни и ќе ви оформат слика што ќе биде во тренд оваа есен.

Елегантен модел на патики од Адидас

Високи патики, за момци со „висок“ стил на облекување. Ви се допаѓаат?

Направете сами: Уникатни апостолки

Овие апостолки може да ве чинат само 200 денари, а да ви потрошат околу половина час од вашата „креативна зона“.
Датум: 10 јун 2013
, Автор:

Моден тренд: машки оксфордки

Не само што се обожавани од страна на припадничките на понежниот пол, совршени се и за мажите. Погледнете ги следните модели на машки оксфордки.
Датум: 10 мај 2013
, Автор:

Оксфордки – удобни и тренди

Оксфордките за првпат биле претставени на почетокот на 19 век во Шкотска и Ирска, но во последно време прават вистински бум во модата. Оригинално биле произведувани од кожа, но денес ги има во безброј модели и дезени...
Датум: 08 мај 2013
, Автор:

Факти за убавината кои ќе ве изненадат

Сте се запрашале ли некогаш кој нокт расте најбрзо или колкава е цврстината на човечката коса? Еве некои интересни факти поврзани со убавината и надворешниот изглед кои би ве изненадиле.
Датум: 24 ное 2012
, Автор: