Модерни и стилски обувки за есен 2013

Сите модели се кожни и ќе ви оформат слика што ќе биде во тренд оваа есен.

Што зборува обликот на веѓите за вашиот карактер?

Според мислењето на фацијалниот експерт Жана Ханера, веѓите ја отсликуваат нашата самодоверба, организациските способности, мотивацијата, како и начинот на кој донесуваме одлуки.

Книга: „Ќерката на Сиена“ – Марина Фиорато

Во срцето на Тоскана страстите се вжештуваат, а желбата за власт и моќ поттикнува многу интриги и валкани игри...
Датум: 02 окт 2013
, Автор:

Најзабавната и најоткачена лизгалка на базен

Оваа стрмна лизгалка се наоѓа на базенот во кампот „Ohio Dreams Action Sports“ во Охајо, САД и претставува најоткаченото место за забава и луди скокови во базен.

Пат околу светот со велосипед

Фотографот Роб Лутер, во 2011 година, од Лондон тргна на амбициозно патување околу светот со велосипед.

Разиграни светилки во форма на балони со хелиум

Светилките-балони ги има во девет различни бои и три различни големини, за да може да се вклопат во каков било простор и да внесат разиграна атмосфера.

Одговор на шефот за најоткачениот отказ

Пред неколку дена, го гледавме откаченото видео на Марина, која таа го сними за да соопшти дека дава отказ. Овој пат работодавачот го возвраќа ударот...

Направете сами: Прекрасна слика со помош на вашето семејство

Денеска ќе ви презентираме еден интересен „направи сам“ фамилијарен проект, кој ќе ви остане како драг спомен и убав украс за домот.

Како да ја зголемите вашата продуктивност?

Дали ви се случува да легнете навечер и да си речете дека не сте завршиле ни половина од работите кои сте ги планирале за денот кој изминал? Еве како да ја зголемите вашата продуктивност...
Датум: 02 окт 2013
, Автор:

Мудри цитати од Елен Деџенерис

„Единствената работа којашто ме плаши повеќе од вонземјаните, е помислата дека тие воопшто не ни постојат. Не може ние да сме најдобрата креација којашто постои...“