Направете сами: Прекрасна слика со помош на вашето семејство

Денеска ќе ви презентираме еден интересен „направи сам“ фамилијарен проект, кој ќе ви остане како драг спомен и убав украс за домот. Ќе ви бидат потребни едно платно за сликање, неколку пастелни бои и дланките на сите членови на вашето семејство.

Направете сами: прекрасна слика со помош на вашето семејство

Нацртајте стебло и потоа секој од семејството нека направи отпечаток од својата дланка со различна боја. Откако ќе го направите вашето семејно дрво, можете да напишете и некоја убава порака и да ја урамите прекрасната слика.

Направете сами: прекрасна слика со помош на вашето семејство

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Дипломиран новинар со широк спектар на интереси. Љубител на ТВ серии, фудбал и Цедевита. Статистичар по природа и страстен фан на Јувентус и Роџер Федерер.

Поврзани содржини

Остави коментар