Разиграни светилки во форма на балони со хелиум

Овие необични кул светилки се дел од колекцијата „Спомени“ на чешкиот дизајнер Борис Климек. Инспириран од спомените од сопственото детство, овие светилки ги замислил како балони со хелиум залепени за таванот. Сијалицата е сместена во „балонот“, а се вклучува со помош на врвката.Разиграни светилки во форма на балони со хелиумСветилките-балони ги има во девет различни бои и три различни големини, за да може да се вклопат во каков било простор и да внесат разиграна атмосфера. Разиграни светилки во форма на балони со хелиумРазиграни светилки во форма на балони со хелиум Разиграни светилки во форма на балони со хелиум Разиграни светилки во форма на балони со хелиум Разиграни светилки во форма на балони со хелиумРазиграни светилки во форма на балони со хелиум Разиграни светилки во форма на балони со хелиумРазиграни светилки во форма на балони со хелиумРазиграни светилки во форма на балони со хелиум Разиграни светилки во форма на балони со хелиумРазиграни светилки во форма на балони со хелиум Разиграни светилки во форма на балони со хелиум Разиграни светилки во форма на балони со хелиум Разиграни светилки во форма на балони со хелиум Разиграни светилки во форма на балони со хелиум Разиграни светилки во форма на балони со хелиум Разиграни светилки во форма на балони со хелиум Разиграни светилки во форма на балони со хелиум


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Го интересираат општествените науки и сето она што ја истражува повеќедимензионалноста на светот и човековото однесување, но од тоа само правото му е професија. Вљубеник во филмот, фотографијата, читањето и сите спортови на овој свет. Пишувањето му е задоволство кое му овозможува да биде во контакт со нив секој ден.

Поврзани содржини

Остави коментар