Како да ги направите вашите чевли водоотпорни?

Нема причина зошто да не ги носите омилените есенски чевли зимно време. Но, обувките кои пропуштаат не се за во влажни услови, па кога нè очекува дожд или снег, сè што треба да направиме е да ги подготвиме платнените чевли за таквата промена на временската состојба.

Потребни ќе ви бидат свеќа и фен, како и чаша вода, доколку сакате да ја тестирате ефикасноста. Погледнете го видеото за деталите.
Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.

За авторот
Читај на раат!

Поврзани содржини

Остави коментар