Оксфордки – удобни и тренди

Оксфордките за првпат биле претставени на почетокот на 19 век во Шкотска и Ирска, но во последно време прават вистински бум во модата. Оригинално биле произведувани од кожа, но денес ги има во безброј модели и дезени, а може да одберете сосема рамни или на ниска штикла.

Доколку сте љубител на удобни обувки, оваа пролет балетанките заменете ги со оксфордки. За во есен, совршени се потемни нијанси, најмногу темно сина, маслинеста или кафеава, но додека трае пролетта, оберете оскфордки со цветен дизајн, во небесно сина или бебешко розова боја.

Оксфордки – удобни и трендиОксфордки – удобни и трендиОксфордки – удобни и трендиОксфордки – удобни и трендиОксфордки – удобни и трендиОксфордки – удобни и трендиОксфордки – удобни и трендиОксфордки – удобни и трендиОксфордки – удобни и трендиОксфордки – удобни и трендиОксфордки – удобни и трендиОксфордки – удобни и трендиОксфордки – удобни и трендиОксфордки – удобни и трендиОксфордки – удобни и тренди

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Слободното време го минува со голема шолја кафе и со добра книга во рака или пишувајќи го она што ѝ лежи на душата. Не може да поднесе неправда и негува емпатија кон луѓето. Како перфекционист опседнат да даде сè од себе, сонува да направи промена во светот околу неа. Креативна и желна за нови предизвици, со многу нови соништа секој ден, иако понекогаш плашлива од промена. По малку романтична со голема љубов кон англиските книжевни класици.

Поврзани содржини

Остави коментар