24 ноември 2012 | Кафе пауза

Соната на автобуска стaница

Патници на автобуска станица во Њукасл, Велика Британија, го свират Бетовен на пијано. Некои од нив за првпат го допираат овој инструмент. Станува збор за проект чија цел е вклучување на јавноста во креирањето уметност.
Датум: 24 ное 2012
, Автор:

Познатите и нивните идентични восочни фигури

Можете ли да ја направите разликата од левата и десната страна на фотографиите? :)

Факти за убавината кои ќе ве изненадат

Сте се запрашале ли некогаш кој нокт расте најбрзо или колкава е цврстината на човечката коса? Еве некои интересни факти поврзани со убавината и надворешниот изглед кои би ве изненадиле.
Датум: 24 ное 2012
, Автор:

30 лесни начини да скратите 100 калории на ден

Секој сака да биде во добра форма, а со тоа и да се чувствува подобро. Би се изненадиле колку е лесно да се намали бројот на калориите кој секојдневно го внесуваме.
Датум: 24 ное 2012
, Автор:

Авантурист се вивна во небото сосе куќа која лета на балони

Авантуристот Џонатан Трап од Северна Каролина, успешно вивна куќа со балони во воздух, на 6.096 метри.