Соната на автобуска стaница

Патници на автобуската станица „Хејмаркет“ во Њукасл, Велика Британија, го свират Бетовен на пијано. Некои од нив, за првпат го допираат овој инструмент…Соната на автобуска стaницаСтанува збор за еден од проектите на „Antnhec“, чија цел е вклучување на јавноста во креирањето уметност. Во неговата реализација учествува пијанистот Енди Џексон од „Cobwebs orchestra“.Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Минималист ;)

Поврзани содржини

Остави коментар