Познатите и нивните идентични восочни фигури

Познатите и нивните идентични восочни фигури

Можете ли да ја направите разликата од левата и десната страна на фотографиите? Која е вистинската позната личност, а која е нејзината/неговата восочна копија, изработена во некој од музеите „Мадам Тисо“ ширум светот? Потрудете се да откриете сами, без да го прочитате описот под фотографиите.:)

Познатите и нивните идентични восочни фигури

Лево – Ријана, десно – восочна фигура

Познатите и нивните идентични восочни фигури

Лево – Бети Вајт, десно – восочна фигура

Познатите и нивните идентични восочни фигури

Лево – Кејт Винслет, десно – восочна фигура

Познатите и нивните идентични восочни фигури

Лево – восочна фигура, десно – Ферги

Познатите и нивните идентични восочни фигури

Лево – Бредли Купер, десно – восочна фигура

Познатите и нивните идентични восочни фигури

Лево – Роберт Патинсон, десно – восочна фигура

Познатите и нивните идентични восочни фигури

Лево – Лејди Гага, десно – восочна фигура

Познатите и нивните идентични восочни фигури

Лево – Кристијано Роналдо, десно – восочна фигура

Познатите и нивните идентични восочни фигури

Лево – восочна фигура, десно – Гвен Стефани

Познатите и нивните идентични восочни фигури

Лево – Селена Гомез, десно – восочна фигура

Познатите и нивните идентични восочни фигури

Лево – Ким Кардашијан, десно – восочна фигура

Познатите и нивните идентични восочни фигури

Лево – Кејт Мидлтон и принц Вилијам, десно – восочни фигури

Познатите и нивните идентични восочни фигури

Лево – Ева Лонгорија, десно – восочна фигура

 


Бидете секогаш во тек со новите содржини на Кафе пауза. Следете нè на Твитер или пак станете фанови на нашата страница на Фејсбук.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Љубопитна новинарка и маркетерка со истражувачки дух, која е во вечна потрага по доза креативност. Животно мото ѝ е дека без утринско кафе, испеана песна и барем малку возбуда, не треба да ѝ помине ниту еден ден. Неостварен сон - да го прошета светот.

Поврзани содржини

Остави коментар