обувки | Кафе пауза - Part 3

Инспирирани од „Алиса во земјата на чудата“: Чевли кои веднаш ќе ги посакате

Благодарение на храбрите и колоритни дизајни, овие чевли изгледаат совршено за Дизни.

Најдобар модел на обувки за секоја должина на здолниште или фустан

Погледнете го нашиот мал моден водич и дознајте кој тип обувки одговараат со различните должини на здолништа и фустани.

Обувки по кои лудуваат познатите дами

Не е потребно многу време за некој моден тренд во Холивуд да стане апсолутен хит. Во тоа се уверуваме и со моментално најатрактивните и најпопуларни модели на обувки.

Модата е менлива, стилот е вечен: Како да се облекувате како њујорчанка?

Денес ви даваме неколку совети кои ќе ви помогнат да се облекувате како вистинска њујорчанка.

Најбараните модели: 4 бренда на обувки по кои сите лудуваат на социјалните мрежи

Да ве праша некој кои брендови имаат најјака армија од фанови на социјалните мрежи, веднаш би ви паднале на памет Маноло, Стјуард, Кристијан, Џими.. Но, тогаш би погрешиле уште во стартот.

Малите нешта се важни: Луѓето ја проценуваат вашата личност врз основа на овие ситници

Кога запознавате некого за прв пат, веднаш започнувате, можеби несвесно, да го анализирате и проценувате. Ист е случајот и кога некој ќе ва запознае вас.

6 предности кои високите девојки можат да ги искористат во модата

Тешко е да си висока девојка во денешно време. Но, иако постојат многу проблеми низ кои поминувате, вие сепак имате предност во модата пред ниските девојки.

Топ 5 видови обувки кои за време на летната сезона ќе бидат во тренд

Оваа година, модните трендови ја нагласуваат потребата за удобност и предложуваат обувки кои можат да се искористат на најразлични начини за време на сезоната.

Чевлите и опасностите: Обувки кои треба да ги избегнувате

Плускавците, задебелувањето кое се појавува на петите (курје око), внатрешните нокти и повредените глуждови се само дел од болните последици предизвикани од обувките кои толку многу ги сакате, но кои вашите стапала не ги поднесуваат.

Како да ги издолжите вашите нозе кога носите ниски потпетици?

Изгледа дека има нов тренд на повидок - ниските потпетици.

24 проблеми со кои се соочуваат оние кои носат високи потпетици

Неизбежно се соочуваме со по некој проблем секојпат кога ќе облечеме високи потпетици. Еве дел од нив.
Датум: 09 ное 2014
, Автор:

Кои се најсоодветните обувки за долгиот летен фустан?

Нема ништо поубаво од долг, удобен, лелеав фустан во лето. И додека се уште се сомневате како да го искомбинирате, ви даваме неколку предлози за најсоодветните обувки. Да, не, можеби? Погледнете и самите.