Древна јапонска терапија со вода: Го прочистува организмот, дава енергија и помага со еден куп болести

Јапонската традиционална медицина препорачува пиење вода веднаш по будењето, како најважна природна здравствена навика.
Датум: 30 мај 2015
, Автор:

Чоколадо со кокосово масло – здрав и превкусен десерт од само 3 состојки

Брзо, вкусно и здраво! Овој десерт ќе ви биде омилен. Ќе ви одзема многу малку време за да го подготвите, а можете да го направите во безброј различни комбинации.
Датум: 30 мај 2015
, Автор:

Направете сами: Природен мирисен лосион за сончање со фактор 20 кој и децата ќе го обожаваат!

Оваа крема, односно лосион е природна, преубаво мириса и многу е хидратантна.
Датум: 30 мај 2015
, Автор:

6 предности кои високите девојки можат да ги искористат во модата

Тешко е да си висока девојка во денешно време. Но, иако постојат многу проблеми низ кои поминувате, вие сепак имате предност во модата пред ниските девојки.

Викенд книга: „Во врска со онаа ноќ“ – Џули Џејмс

Опуштен роман кој оди совршено во комбинација со плажа, коктелче и добро расположение.

15 работи кои само Стрелците можат да ги разберат

Стрелецот е највеселиот и најоптимистичниот знак во целиот хороскоп. За нив депресивен ден скоро и да не постои.