05 октомври 2015 | Кафе пауза

Малите нешта се важни: Луѓето ја проценуваат вашата личност врз основа на овие ситници

Кога запознавате некого за прв пат, веднаш започнувате, можеби несвесно, да го анализирате и проценувате. Ист е случајот и кога некој ќе ва запознае вас.

Таа секој ден има нов лик: Неверојатна трансформација со помош на шминка!

Со помош на шминката таа може да се претвори во која било позната личност.

Кога обична девојка станува принцеза: 6 лекции за кралско однесување

Погледнете низ што поминува секоја обична девојка пред да стане вистинска принцеза.

Диета за манекенки: Намалете 6 килограми за 10 дена, без потоа да си ja вратите тежината

Оваа диета може да ви помогне да ја добиете посакуваната фигура за само 10 дена.

12 знаци дека го имате најдобриот секс во вашиот живот

Како тој прави да се чувствувате помеѓу чаршафите?

Борете се за себе: Секој ден мора да го правите ова, во спротивно времето ќе ве прегази

Постои една стара приказна која ни објаснува зошто е важно секој ден да се бориме за нас и нашиот живот.

Опасност: 3 знаци дека со вас некој манипулира

Дознајте како да ги препознавате овие опасни емоционални манипулатори со цел да не им дозволите да ве повредат.

ДХЛ Експрес Македонија го одбележа Глобалниот Волонтерски Ден на падините на Водно

Како дел од групацијата на DP DHL, вработените од ДХЛ Експрес Македонија учествуваа во одржувањето на чиста животна средина (Go Green) и го одбележаа Глобалниот Волонтерски Ден во саботата, 03/10/2015.
Датум: 05 окт 2015
, Автор: