Таа секој ден има нов лик: Неверојатна трансформација со помош на шминка!

Додека поголемиот дел од вас ужива гледајќи серии, филмови и настапи на познатите личности восхитувајќи им се од далеку, познатата шминкерка и уметница Ребека Свифт за момент се трансформира во некој од нив. Во што е нејзиниот трик? Во шминката, секако.

1-taa-sekoj-den-ima-nov-lik-neverojatna-transformacija-so-pomosh-na-shminka-kafepauza.mk

Таа со помош на бои за лице успева од обична жена да се трансформира во Џони Деп, Шер и во многу други познати личности. Нејзините трансформации го „запалија“ интернетот и социјалните мрежи, а ако барате совршена маска за на маскенбал, тогаш нејзините трансформации се одлична инспирација.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Комуникативна, весела, оптимистички настроена. Обожава книги, музика, филм и приказни кои инспирираат. Сака да пие кафе, па макар и сама. Верува во себе и во своите можности, бидејќи кој не се обидел - не успеал!

Поврзани содржини

Остави коментар