Необично пријателство: Ракун и 2 кучиња се неразделни другарчиња

Роузи Кемп која живее на Бахамите, пред една година нашла мало бебе ракун кој паднал од дрво и се повредил. Бидејќи таа не можела да ја најде нејзината мајка, заедно со својата ќерка, Лора Јанг, решиле да ја посвојат и да ја крстат Пампкин. Со тек на време таа оздравела од своите повреди и се преселила во домот на Лора и нејзиниот сопруг.

(1) Необично пријателство: Ракун и 2 кучиња се неразделни другарчиња

„Таа инстантно се поврза со нас и нашите две кучиња, па токму затоа и нè следи каде и да одиме. Таа верува дека е куче и постојано си игра со нив на истиот начин како и тие што си играат помеѓу себе.“

Погледнете дел од нејзиниот живот и пријателството со двете кучиња кои Лора и нејзиниот сопруг веќе ги имале…

(2) Необично пријателство: Ракун и 2 кучиња се неразделни другарчиња


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар