Диета за манекенки: Намалете 6 килограми за 10 дена, без потоа да си ja вратите тежината

Оваа диета може да ви помогне да ја добиете посакуваната фигура за само 10 дена. Станува збор за брз режим на исхрана кој може да ви помогне да ослабите и до 6 килограми без потоа да си ги вратите килограмите откако ќе ја завршите. Со придржувањето до оваа исхрана, вие ќе ја задржите вашата линија и нема да добивате вишок килограми. Трикот е во јадење храна која е богата со маслиново масло, зеленчук, риба и млечни производи со малку калории кои го топат салото на стомакот.

Диета за манекенки: Намалете 6 килограми за 10 дена, без потоа да си ги вратите килограмите

На секои 2 и половина часа јадете по еден оброк. Во текот на денот треба да изедете 6 оброци, додека со појадокот можете да започнете во кое било време. Уште една предност на оваа диета е што не мора да користите комплицирани рецепти за да ги подготвите вашите оброци бидејќи се базира на избегнување оние видови храна кои се таложат на стомакот, како пржените и панираните јадења, газираните сокови, алкохолот и преработените јаглехидрати. Менито што се препорачува е следното:

Појадок: 3 супени лажици пченични или овесни снегулки со јогурт (1% млечни масти).

Ужина: Две варени јајца.

Ручек: 150-200 грама варено месо или риба, со две лажици ориз или компири и маслиново масло. Како додаток можете да користите и спанаќ, додека пак за салата се препорачува туршија или некој зелен зеленчук.

Ужина: 100 грама сирење (10% млечни масти).

Вечера: Тост со две парчиња пилешки гради. Други предлози за вечера вклучуваат и пилешко бело месо или риба со брокула или боранија и маслиново масло.

Ужина: 200 грама јагоди или суви сливи. Ако сте расположение за салата, направете овошна.

Многу е важно секојдневно да внесувате и 2 литри вода или незасладен чај. Исто така, без разлика на диетата, многу е важно да започнете со физичка активност бидејќи без вежбање нема да можете да добиете извајана фигура. Бидете физички активни и вежбајте барем половина час дневно. Досегашните искуства ни покажуваат дека оние кои се придржуваат до оваа диета симнале и до 62% од несаканите килограми, во однос на оние кои се држеле за други видови диети.


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Дипломиран психолог кој обожава да пишува. Автор на научно-фантастичната книга „На работ од времето“. Животно мото ѝ е дека не смее да помине ниту еден ден без кафе и танцување.

Поврзани содржини

Остави коментар