24 проблеми со кои се соочуваат оние кои носат високи потпетици

24 проблеми со кои се соочуваат оние кои носат високи потпетици

Ги сакаме високите потпетици. Прават да се чувствуваме добро и моќно, и некој сантиметар повисоко од она што сме. Но, неизбежно се соочуваме со по некој проблем секојпат кога ќе облечеме високи потпетици. Еве дел од нив.

24 проблеми со кои се соочуваат оние кои носат високи потпетици

1. Ги облекувате штиклите со намера да владеете со нив, но за брзо сфаќате дека тие ја имаат контролата над вас.

24 проблеми со кои се соочуваат оние кои носат високи потпетици

2. Одбивате да понесете со себе резервни обувки верувајќи дека сè ќе биде во ред…

24 проблеми со кои се соочуваат оние кои носат високи потпетици

3. За набрзо да дознаете колку не сте биле во право.

24 проблеми со кои се соочуваат оние кои носат високи потпетици

4. Се обидувате да изгледате софистицирано и кул со штикли, но изгледате вака…

24 проблеми со кои се соочуваат оние кои носат високи потпетици

5. Плускавци, плускавци, плускавци…

24 проблеми со кои се соочуваат оние кои носат високи потпетици

6. Кога фластерите што ги ставате на плускавците ќе паднат.

24 проблеми со кои се соочуваат оние кои носат високи потпетици

7. Кога се обидувате да возите со штикли.

24 проблеми со кои се соочуваат оние кои носат високи потпетици

8. Губење циркулација во стапалата и неможност да ги почувствувате прстите на нозете.

24 проблеми со кои се соочуваат оние кои носат високи потпетици

9. Но, некако успевате да чувствувате голема болка.

24 проблеми со кои се соочуваат оние кои носат високи потпетици

10. Кога носите штикли со отворени прсти чувствувате дека можеби вашите прсти се деформирани засекогаш.

24 проблеми со кои се соочуваат оние кои носат високи потпетици

11. Се движите како полжав за да не се препнете и повредите.

24 проблеми со кои се соочуваат оние кои носат високи потпетици

12. Но, понекогаш успевате целосно да изгубите контрола.

24 проблеми со кои се соочуваат оние кои носат високи потпетици

13. Се обидувате да трчате за да фатите такси на пример.

24 проблеми со кои се соочуваат оние кои носат високи потпетици

14. Она чувство како да ви горат табаните на стапалата.

24 проблеми со кои се соочуваат оние кои носат високи потпетици

15. Или кога задниот дел од штиклите се тријат од вашите глуждови.

24 проблеми со кои се соочуваат оние кои носат високи потпетици

16. Префрлање на тежината од една на друга нога за да си ги одморите нозете.

24 проблеми со кои се соочуваат оние кои носат високи потпетици

17. Некако успевате да се сопнете буквално на прав пат.

24 проблеми со кои се соочуваат оние кои носат високи потпетици

18. Или паѓате од само стоење.

24 проблеми со кои се соочуваат оние кои носат високи потпетици

19. Кога чувствувате болка до солзи по долго стоење во штикли.

24 проблеми со кои се соочуваат оние кои носат високи потпетици

20. Кога ќе направите ужасна грешка и ќе ги облечете штиклите откако еднаш сте ги соблекле.

24 проблеми со кои се соочуваат оние кои носат високи потпетици

21. Она чувство кога не сакате ништо повеќе во животот, туку само да седнете негде…

24 проблеми со кои се соочуваат оние кои носат високи потпетици

22. Или да се соблечете боси.

24 проблеми со кои се соочуваат оние кои носат високи потпетици

23. Кога ќе си речете себеси дека никогаш повеќе нема да носите штикли.

24 проблеми со кои се соочуваат оние кои носат високи потпетици

24. Само за повторно да ги облечете.

24 проблеми со кои се соочуваат оние кои носат високи потпетици


САКАТЕ ДА ГИ ДОБИВАТЕ НАШИТЕ СОДРЖИНИ НА ИМЕЈЛ?

       

За авторот
Слободното време го минува со голема шолја кафе и со добра книга во рака или пишувајќи го она што ѝ лежи на душата. Не може да поднесе неправда и негува емпатија кон луѓето. Како перфекционист опседнат да даде сè од себе, сонува да направи промена во светот околу неа. Креативна и желна за нови предизвици, со многу нови соништа секој ден, иако понекогаш плашлива од промена. По малку романтична со голема љубов кон англиските книжевни класици.

Поврзани содржини

Остави коментар