обувки | Кафе пауза - Part 5

Смели есенски обувки од Александар Мекквин

Брендот Александар Мекквин со ново изненадување за љубителите на футуристичката мода. Овој пат, моделите ги „зачини“ со цветови и нежни бои и нијанси...
Датум: 01 окт 2012
, Автор:

Новата колекција есен/зима 2012 на „Адидас“ креирана од Џереми Скот

Повторно е вклучен неговиот препознатлив модел на обувки со крилја, но овој пат има и многу чудни и необични форми, дезени, бои и силуети.

Летни парчиња облека кои мажите ги сакаат

Ова се неколку парчиња облека и комбинации, кои мажите ги сметаат за секси. Мини здолништа, тесни фармерки, но и спортски и лежерен изглед често знае да им ја разбуди фантазијата, особено во лето.
Датум: 14 авг 2012
, Автор:

Какви сандалки ќе бидат во тренд ова лето?

Разгледајте што ќе биде во мода и инспирирајте се за следниот шопинг на чевли, со мала помош од наша страна.

Топ трендови за оваа сезона

Дозволете боите да заиграат во вашиот плакар и отворете ја сезоната пролет-лето со впечатливи дезени!
Датум: 04 мај 2012
, Автор:

5 пролетни трендови на обувки

Оваа пролет ќе се издвојуваат балетанки, сандали и мокасинки со прекрасни апстрактни и цветни дезени.
Датум: 24 мар 2012
, Автор:

Креативна колекција на обувки од „Адидас“

Џереми Скот е дизајнер кој очигледно има голема смелост при креирањето нови модели за „Адидас“. Тој има и претходно соработувано со овој светски бренд...

Намалете ја болката во стапалата врзувајќи ги врвките на поинаков начин

Болките во стапалата можат да бидат предизвикани од притисокот кој го создаваат врвките на одреден дел од нив.
Датум: 11 дек 2011
, Автор:

Штикли

8-ца, 10-ка, 18-ка, 20-ка... Црни, црвени, кафени, сиви, бели, виолетови... Отворени, затворени, зимски и летни. Штикли. За некого само обувки, за некого неподносливи. За мене незаменливи.
Датум: 24 ное 2011
, Автор:

Необична опсесија со чевли

Гвен Марфи е скулптор со неразбирливо голема пасија за чевли. Резултатот од неговата желба за уметничко изразување и опседнатоста со чевлите се преточува во скулптури кои се спој од врвот на човечката фигура и обувките...
Датум: 09 дек 2010
, Автор:

Уметнички чевли

Дизајнерот Коби Леви (Kobi Levi) се специјализирал во дизајнирање на невообичаени обувки кои се нешто помеѓу мода и уметност. „Чевелот е моето платно“, вели Леви.
Датум: 12 окт 2010
, Автор:

Како да се спакувате за вашето патување

Пакувањето знае да биде многу напорна и исцрпувачка работа, особено поради фактот што секогаш сме во недоумица што да понесеме со себе. Еве еден краток водич...
Датум: 07 окт 2010
, Автор: